Turistik Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi Turları Başlıyor. Sömestr Tatilinde

Bu müthiş kamp sadece

2950 TL

Fiyata Dahil Olanlar

* Kars - Ankara Uçak Biletleri

* Ankara - Kars Doğu Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 3 Gece Hotel konaklaması (Işıl Park otel)

* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

* Otelimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

* Otelimizde alınan 2 Akşam yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

* Kişisel harcamalar, Alışverişler

* Çıldır Gölü Kızak

* Müze Giriş Ücretleri

* İliç - Kemaliye Karanlık Kanyon Gezisi

* Tüm Öğlen yemekleri

* Kafkas Gecesi

Gezilecek Yerler

Konaklanacak Yerler

Tur Özellikleri

Doğu Ekspres Turları Başlıyor. Sömestr Tatilinde 2990 TL'ye Turistik Doğu Ekspresi. 4 Gece 5 Gün Ankara çıkışlı Tren gidiş uçak dönüş

Doğu Ekspresi Turları Başlıyor. Sömestr Tatilinde 2950 TL'ye Turistik Doğu Ekspresi. 4 Gece 5 Gün. Ankara çıkışlı Tren gidiş uçak dönüş. Unutamayacağınız bir yolculuk... Nostalji ile eğlence bir araya geliyor

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU

 

(21-25 OCAK 2022)

 4 GECE 5 GÜN / TREN gidiş UÇAK dönüş / KÜLTÜR TURU 

3 GECE OTEL & 1 GECE TREN

  Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Turu

 

1.GÜN:Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars Seyahati (1 gece Tren Konaklama)

Saat 16:00 da Ankara Tren Garında buluşup saat 16:55 de trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile seyahatimize başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan - Erzurum - Kars hattı üzerinde bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Erzincan - İliç - Kemaliye Karanlık Kanyon - Erzurum - Kars

Keyifli geçen gece yolculuğumuzun sabahında Erzincan’ın İliç ilçesine istasyonuna ulaşıyoruz.

(KEMALİYE TURU EKSTRA 100 TL) Bizleri bekleyen aracımıza binerek Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Orada bir köy var uzakta ‘’ şiirine konu olmuş Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu kanyon ve taşyol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye - Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra İliç’e dönerek trenimize biniyoruz. Trenimizin hareketinden sonra öğle saatlerinde Erzincan Tren Garına ulaşıyoruz.Erzurum tren garına ulaşıp serbest zamanın ardından programımızı tamamlayıp Kars’a ulaşmak için trenimize biniyoruz. Geç saatlerde Kars’a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün: Kars - Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah kahvaltımızın ardından Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

4. Gün: Kars Şehir Gezisi - Rus Taş Yapıları - Kiliseler - Müzeler - Tarihi Sokaklar-Sarıkamış

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından rotamızı Sarıkamış’a çeviriyoruz, Türk Milleti’nin vatanı ve kutsal varlıkları söz konusu olduğunda tüm imkânsızlıklara rağmen canı pahasına yola düşüşünün delili olan Sarıkamış Anıtı’nın hikayesini rehberimizin yapacağı anlatımla soluksuz dinleyeceğiz. Ardından yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş, av köşkü ve ana köşk olarak iki ayrı yapıdan oluşan, şu an hala özelliğini koruyan ve değerli misafirlerin ağırlandığı Katerina Av Köşkü’nü panoramik olarak görüyoruz. Asıl köşk ise çeşitli zamanlarda hastane ve saray olarak kullanılmıştır. Güzergâhımızda Sarıkamış’ın sarıçamlardan oluşan kayak merkezi var. Arzu eden misafirlerimiz çam ormanlarının eşsiz manzarası eşliğinde telesiyeje binme imkânı bulabileceklerdir.Sarıkamış gezimiz sonrası öğle yemegı ıcın serbest zaman ve ardından  Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. Ardından panoramik olarak Kars Kalesi’ni görüyoruz. 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas Hükümeti Parlamento Binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezeceğimiz yerler arasında Son derece keyifli zaman geçirip doğanın tadını doyasıya çıkardıktan sonra otelımıze dönüyoruz.Aksam yemegı ve geceleme otelımızde.

5. Gün: Kanlı Tabya, Arkeoloji Müzesi, Ankara

Doğu Ekspresi Turu'muzun 5. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, saat: 09.00’da otelimizden ayrılıp, aracımıza binerek İstasyon Mahallesi’ne gidiyoruz. Kafkas/Kanlı Tabya ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra,yapılan etkinlikler sonrası Kars’a özgü yöresel ürün ve peynir alışverişi için hareket ediyoruz. İsteğe bağlı olarak yapacağımız alışveriş sonrası hareket ederek Kars Harakani Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj işlemleri sonrası Anadolu Jet’in TK 7093 sefer sayılı uçuşu ile saat: 15.00’de Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 25 dakika süreli uçuş sonrası saat: 16.40’ta Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası tekrar görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

03124171615 - 05424181615 Telefon numaralarından ulaşabilir ya da sitemizde yer alan https://www.avencamp.com/basvuru-yap linkinden bize her zmaan ulaşabilirsiniz

İster kredi kartına taksit imkanı, ister Havale / EFT yöntemi ile ödeme imkanı