Dalyan


Mavi Yolculuk ve Kamp Turunda Dalyan

Mavi Yolculuk sırasında ve Kamp turumuz dahilinde Muğla’nın kıyı ilçelerini ziyaret ediyoruz. Mavi Yolculuk rotamızda Fethiye’den sonra Dalyan gelirken, Kamp turunda ise Marmaris'ten sonraki durağımız Dalyan.

Dalyan'ı tanıyalım:

Dalyan; Şaşırtıcı doğal güzelliği, şirin plajları, şirin kasabası ve hayranlık uyandıran Kaunos antik kenti ile tanınır.

Dalyan, Akdeniz'e akan Dalyan Nehri üzerinde bulunan (ve adını alan) güzel bir nehir kasabasıdır. Kasaba, dünyanın her yerinden gelen insanları ile çok kozmopolit bir havaya sahiptir. Sahil boyunca uzanan deniz mahsulü ürünler sunan restoranları popüler bir noktadır. Kasabanın ana şeridi boyunca gerçek bir gece hayatı söz konusu.  Mutlu çiftler bir şeyler atıştırmak veya bir şeyler içmek için gece yarısı yürüyüşe çıkarlar, mağazalar gece yarısına kadar açık kalır.

Mallarını satan yerliler, dondurma dükkânları ve çok daha fazlası bulunan bu yer gerçekten güzel bir gece uykusundan önce dolaşmak için mükemmeldir.

Kaunos Antik Kenti

Köyceğiz Gölü'nün diğer tarafında Dalyan'da bulunan Kaunos antik kenti, bölgeyi keşfetmeye başlamak için harika bir yerdir. Bu antik kent, bölgenin önemli liman kentlerinden biri olarak Likya ve Karya sınırında kurulmuştur. Pek çok kez el değiştirdi ve birçok farklı medeniyete ev sahipliği yaptı. Sürekli olarak ticaret, kültür ve sanat merkezi oldu.

Deniz seviyesinden 152 metre yükseklikte bir tepenin üzerine kurulmuştur ve şehre bakarken gördüğünüz Kral Mezarlarının manzaraları Türkiye'nin en ikonik manzaralarından biridir. Bunlar, MÖ 4. yüzyıla kadar uzanır ve tapınağı andıran cephelere sahip geleneksel Likya tarzında tasarlanmıştır. Sur kalıntıları 3 kilometreyi kapsıyor ve şehrin içinde antik bir tiyatro, bir kilise, bir hamam ve bir tapınak bulacaksınız.

İztuzu

Dalyan, kanalın kenarında yer alır ve hilal şeklindeki güzel İztuzu Plajı'na giden bu çarpıcı kanallardan oluşan lagün dediğimiz şeye sahiptir. İztuzu sahil şeridi önünde tatlı su ve arkasında güzel deniz bulunur. Kıyı şeridi toplam 5,5 km uzunluğundadır ve 3 milyon yıldır Caretta Caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapmaktadır.

İztuzu Plajı, Caretta Caretta kaplumbağalarının altına yerleştirildiği koruma nedeniyle her akşam kapanır. Ve her yıl bu kaplumbağalardan binlercesi mayıs ve eylül ayları arasında yumurtalarını buraya bırakır.

Aven Camp ile ilgili Kamp turları yorum bilgilendirme sayfamız için: blog.avencamp.com

Ana sayfamızda yer alan diğer konular ve kamp turumuz hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için: avencamp.com

Eğer yurt dışını gezmek istiyorsanız Avrupa'nın birbirinden güzel şehirlerini keşfetmek için yurt dışı turlarımızın bulunduğu Otobüsle Avrupa Turları Haydi Avrupa’ya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa Turlarımız ile ile ilgili deneyim yazısı okumak için Avrupa Turu Tavsiye yazımızı okuyunuz. 


dalyan, dalyan gezilecek yerler, dalyan iztuzu, dalyan tekne turu, dalyan restoranlar, kamp yerleri, kamp turları, kamp tatili, mavi yolculuk, mavi tur, mavi yolculuk tatili, mavi turlar, kamp turları 2022, Fethiye mavi yolculuk