MAXİ MAVİ YOLCULUK 2022

Fethiye Marmaris Mavi Yolculuk Yat Turu

Bu müthiş kamp sadece

3690 TL

Fiyata Dahil Olanlar

7 GECE double ya da twın yataklı özel banyo ve tuvaletli kabinlerde konaklama

Kaptan, özel aşçı ve de güverte personelinden oluşan mürettebat ve hizmetleri

Kahvaltı, öğle yemeği, Akşam yemeği dahil Tam pansiyon tatil

Her gün atıştırmalıklar eşliğinde beş çayı

Günlük 6 saat klima kullanımı

Yemekler esnasında su ikramı

Ücretsiz ve sınırsız kablosuz internet hizmeti

Tüm liman çıkış prosedürleri ve çıkış ücretleri

Tüm kullanım suyu ve yakıt giderleri

Okey, tavla ve kâğıt gibi masa oyunları

Zorunlu seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm içki ve içecekler (teknenin barından satın alınacaktır)

İsteğe bağlı olarak personel bahşişleri

Ören yeri giriş ücretleri

Açıkça dahil olduğu belirtilmeyen tüm aktiviteler ve kişisel harcamalar

Gezilecek Yerler

Konaklanacak Yerler

Tur Özellikleri

Türkiye’nin en güzel mavi yolculuk rotası

18-39 Yaş -  

En güzel Mavi Yolculuk Mevsimi Eylül'de

Standart üstü gulet tekne

Zengin menü kahvaltı ve yemekler

Fethiye ve Marmaris’te Barlar Sokağı etkinliği

3 gece teknede parti

Sürpriz ücret yok

Yarışmalar

Su sporları

Ücretsiz ve şifresiz Wifi hizmeti

Su altı ve su üstü ücretsiz fotoğraf - video çekimleri

İsteğe bağlı 8-10-12-14-16 kişilik özel mavi turlar

Gruplara özel indirimler

Sadece 490 TL ödeme ile kesin kayıt ve kalanı tur günü ödeme

7-24 Danışmanlık hizmeti

Mavi Yolculuk / 7 Gece - 8 gün / Fethiye - Göcek - Dalyan - Marmaris - Fethiye / 18-39 Yaş / 16 kişilik Konforlu Gulet Tekne / Unutulmaz bir deneyim / 3690 TL

MAXİ MAVİ YOLCULUK

(Kontenjan 32 kişi ile sınırlıdır) 

* Yassıcalar * Bedri Rahmi Koyu * Kleopatra Hamamı * Sarsala Koyu * Kumlukbükü * Cennet Adası * Marmaris * Ekincik Koyu * Dalyan * İztuzu Plajı * Ağa Limanı * Göbün Koyu * Domuz Adası * Tersane Adası * Ölüdeniz * Aziz Nikolas Adası * Gemiler Koyu * Tarzan Koyu * Fethiye

1. GÜN: FETHIYE-GÖCEK KOYLARI

Mavi yolculuk maceramız tekne turizmi için çok önemli bir yere sahip olan Fethiye limanından başlıyor! Tüm hazırlıklarımızın ardından öğleden sonra saat 15’te teknemize giriş. Hoş geldiniz Kokteyli eşliğinde genel tur hakkında bilgilendirme.

İşlemlerini gerçekleştirip bir hafta boyunca unutulmaz mavi yolculuk tatilimizi paylaşacağımız yol arkadaşlarımızda tanışıp, kısa bir bilgilendirmenin ardından halatlarımızı çözerek maviliklere yelken açıyoruz.

Rotamız Göcek koyları. Göcek koyları birbiri ardına sıralanmış adaları ve de doğanın adeta bağrında saklı olan muhteşem koyları ile mavi yolculuk rotalarında en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelir.

Yassıcalar

İlk durağımız Yassıcalar. Yassıca adaları olarak da bilinen bu minik ve düz adalar grubu turun ilk yüzme molası. Kendinizi maviliklere bırakın ve doyasıya Turkuaz ve kristal temizliğindeki koylarımızın tadını çıkarın.

Bedri Rahmi Koyu

Yüzme molamızın ardından akşamüzeri gecelemek ve gün batmadan başka bir koyun da keyfini çıkarmak için yine dünyaca ünlü Bedri Rahmi koyuna doğru yelken alıyoruz. Edebiyatımızın ve de resim sanatımızın saygın ustalarından Bedri Rahmi 1974 yılında arkadaşları ile bu koylarda tekne turu yaptığı günlerde bugün hala görünen o meşhur balık figürünü kayalıklardan birisine resmetmiştir. 

O günden sonra bölge halkı Taşyaka koyu olarak da bilinen bu koyu büyük ustanın anısına Bedri Rahmi koyu olarak anmaya başlamıştır. Muhteşem gün batımını izledikten sonra teknemizdeki aşçımızın hazırlamış olduğu Akdeniz ve ege mutfağının seçkin örneklerinden oluşan akşam yemeğimizi teknemizde alıyoruz. Gecelememiz yine bu koyda.

 

2. GÜN:  BEDRI RAHMI KOYU, KLEOPATRA HAMAMI VE SARSALA KOYU

Kleopatra hamamı

Mavi Yolculuğumuz Kleopatra Koyu ile devam ediyor.  kahvaltımızın ardından seyru seferimiz manastır koyu olarak da bilinen ve de birçok antik kalıntıların bulunduğu bölgeye doğru devam ediyor. Bu koyda şüphesiz en önemli antik yapılardan bir tanesi Kleopatra hamamı.

Söylenceye göre Kleopatra ve o dönemde büyük aşk yaşadığı büyük komutan ve Roma Kralı Mark Antony ile birlikte bir yaz tatilini geçirmek için bu bölgeye gelmişler ve tam olarak bugün demirlediğimiz bu koylarda yüzmüşlerdir.

Kleopatra hamamı olarak adlandırılan bu Roma hamamının sıcak suyu adada var olan ve volkanik aktivitelerle oluşan termik sulardan sağlanmaktadır ayrıca adanın diğer tarafında bir de krater gölü bulunmaktadır. Bu koyumuza araç ulaşımının olmaması ayrıca burayı eşsiz kılan bir diğer özelliğidir.

Ufka doğru baktığımızda irili ufaklı birçok tarihi kalıntı gözümüze çarpmaktadır. Bu kalıntılardan en önemlileri Tüm Akdeniz sahil hattı boyunca uzanan en önemli tarihi medeniyetlerimizden Likya uygarlığına ait anıt mezarlardır. Lahit şeklindeki bu mezarlar tüm tepelerde görülebilir.

Sarsala Koyu

Öğle yemeğimizin ardından Sarsala Koyu'na doğru hareket etmek için çapamızı alıyoruz. Sarsala Koyu, denizciler tarafından yüzme ya da geceleme için tercih edilen en ideal koylardan bir tanesidir. Doğal korunaklı bir liman olan Sarsala Uzun bir taşlı plajı, çam ormanı kaplı tepelerle çevrili ormanlık bir vadinin bulunduğu cazip bir konumdadır.

Osmanlı İmparatorluğu zamanında Mısır valisinin yazlık sarayının burada olduğu rivayet edilir. Hem doğa yürüyüşü yapmak hem de gün batımını seyretmek için ideal koylarımızdan bir tanesi olan Sarsala aynı zamanda geceleme yapacağımız koydur.

 

3.GÜN: SARSALA KOYU, KUMLUKBÜKÜ, CENNET ADASI, MARMARİS

Kumlukbükü

Sabahın erken saatlerinde hareketle Kumlukbüküne doğru yol alıyoruz. Kumlukbükü başka bir antik kent olan Amos’a ev sahipliği yapmasının yanı sıra masmavi suları ile yüzmek ve denizde keyifli vakit geçirmek için en ideal duraklardan bir tanesidir.

Dileyen misafirlerimiz bu antik kentin anfitiyatro, hamam ve tapınak gibi yapılarının kalıntılarını görmek için ufak bir tırmanışla tepeliklere ulaşabilir. Kumlukbükü kristal berraklığındaki sularıyla şnorkel yapmak ve denizaltı canlılığını keşfetmek için ideal duraklardan bir tanesidir.

Cennet Adası

Kumlukbükü’ndeki molamızın ardından öğleden sonra rotamızı Cennet Adası’na  çeviriyoruz. Cennet adası Marmaris’in tam karşısındaki konumuyla tekne turu yapan tatilcilerin uğrak noktalarındandır. Cennet Adası, ada olarak tabir edilmesine karşın aslında bir yarımadadır. Nimara isimli yarımada ormanlarla kaplıdır. Cennet Adasında manzara muhteşem. Ada çevresinde çok sayıda güzel restoran ve cafe bulunmakta.

Marmaris

Mavi Yolculuk proramımızın ana üslerinden biri olan Marmaris bölgesindeyiz. Cennet adasındaki molamızın ardından en ünlü liman ve turizm kentlerimizden birisi olan Marmaris’e hareket ediyoruz. Onlarca butik dükkânların, kafelerin eğlence mekânlarının bulunduğu Marmaris ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından birisidir. Akşam yemeğimizi limanda teknemizde aldıktan sonra hem şehri hem de gece hayatını keşfetmek için Marmaris’in tarihi sokaklarında gezintiye çıkıyoruz.

 

4. GÜN: MARMARIS, EKİNCİK, DALYAN

Ekincik Koyu

Oldukça hareketli geçen bir gecenin ardından Marmaris’e veda ederek rotamızı Ekincik koyuna doğru çeviriyoruz. Ekincik bozulmamış doğası ile nefesleri kesecek güzellikte koylarımızdan bir tanesidir. Bozulmamış çakıl plajı yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Dalyan’a giden küçük bir limana kavuşuyor. Yerel yaban hayatı gözlemlemek için birçok fırsat vardır. Sahilde muz botu ve su kayağı gibi çeşitli su sporları seçenekleri mevcuttur.

Dalyan

Dalyan, doğal güzelliğin ve tarihsel bağların yoğunlaştığı bir cennet.  Benzeri Dünya’da az sayıda kalan yerlerdendir. Kaunos antik kenti, 3000 yıl öncesine dayanan kalıntıları ile burada yatmaktadır.  (Kaunos özel tur tekneleriyle ekstra olarak ziyaret edilebilmektedir. Müze giriş ücreti vardır.)

Dalyan’ın, türü tükenme tehlikesi altında olan Caretta Caretta ve yeşil kaplumbağanın (Chelonia Mydas) zamanın başlangıcından beri yumurtalarını bırakmak için geri döndüğü plajında yumurtlama dönemi Mayıs ayından Ekim ayına kadar uzanıyor.

Buradan isteğe bağlı Dalyan Turuna katılabilirsiniz. Küçük teknelerle Dalyan deltasında muhteşem bir gezintiye çıkabilir bölgede oldukça meşhur olan mavi yengecin tadına bakabilir ve muhteşem bir şekilde korunmuş ve çevredeki dağlara oyulmuş kral mezarlarını keşfedebilirsiniz.

İztuzu Plajı

Günü bitirmenin en iyi yolu da meşhur İztuzu Plajında yüzmek ve rahatlamak olsa gerek! Bu muhteşem günün ardından teknemize dönerek gecelememizi Ekincik koyunda yapıyoruz.

 

5. GÜN :DALYAN, AGALİMANI, GÖBÜN KOYU, DOMUZ ADASI

Ağa Limanı

Fethiye Körfezi’ndeki Kurtoğlu Burnu’nun ucuna yakın bir yerde, Ağa Limanı’nın ikiz koylarında demir atmak denizciler için son derece cezbedicidir. Doğa ile iç içe olmanızı, dinlenmenizi, yüzmenizi, balık tutmanızı veya sahilde uzun bir yürüyüş yapmanızı sağlar. Deniz burada çok temizdir bu koyumuzda su sahile yakın bir sualtı kaynağından dolayı oldukça serindir.

Göbün Koyu

Ağa Limanı’ndan sonraki durağımız Göbün Koyu'dur. Küçük ve dar olan bu koya iki yüksek tepenin arasından girilir. Koy sık zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Koyun uç tarafında bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görebilirsiniz.

Domuz Adası

Gün batımına doğru çapamızı bir kere daha çekip hem gecelemek hem de sakin bir akşam ziyafeti çekmek için Domuz Adası’na doğru yola koyuluyoruz. Domuz adası; bazılarınca Prens Adası olarak isimlendirilse de; zamanında ada üzerinde yaşayan çok sayıda domuz nedeniyle bu adı almıştır Birçok mavi yolculuk teknesi adanın sakin ve korunaklı sularında demir atıp dinlenmeyi tercih eder.

 

6. GÜN :DOMUZ ADASI TERSANE KOYU - ÖLÜ DENİZ - AZİZ NİKOLAS ADASI (GEMİLER KOYU)

Tersane Adası

Kahvaltımızın ardından yine muhteşem bir güne başlamak için Tersane Adası’na doğru seyrimize başlıyoruz. Tersane Adası,  Fethiye Körfezi’nde en büyük adadır. 100 m uzunluğunda derin bir kanal, bu adalara girişi sağlar. Yaz limanı olarak da bilinen doğu tarafında korunaklı koylar bulunmaktadır.

Tarihi kaynaklara göre Tersane Adalarına Telandria denilirdi. Karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı bulunmaktadır. Bu adalar, Bizans döneminde Fethiye Körfezi’ndeki denizciler için en güvenli sığınak durumundaydı. Bununla birlikte hem yeni gemi yapımı hem de Roma ve Osmanlı donanmasının bakım için demirledikleri tarihi bir tersaneden adını almaktadır.

Ölüdeniz

Mavi Yolculuk tatili için olmazsa olmazlardan Ölüdeniz programımız başlıyor. Yüzme molamızın ardından en ünlü tatil destinasyonlarından birisi olan Ölüdeniz’e doğru seyre koyuluyoruz. Ölüdeniz hem yüzmek hem de dünyanın 1 numaraları yaşam paraşütü yapılan destinasyonu olması nedeniyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

Dilerseniz siz de ekstra olarak düzenlenen yamaç paraşütü turuna katılabilir, ünlü Baba dağından profesyonel bir pilot eşliğinde Ölüdeniz semalarında unutulmaz bir yamaç paraşütü turu gerçekleştirebilirsiniz. Ölüdeniz her yıl yaklaşık 55 bin kişinin yamaç paraşütü yaptığı dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezidir. Bu vesileyle de Ölüdeniz Belcekız sahili Avrupa’nın en çok fotoğraflanan sahili olma unvanına sahiptir.

Aziz Nikolas Adası

Tüm bu aktivitelerin ardından öğleden sonra muhteşem günbatımını izlemek, tarihi kalıntılar arasında gezinti yapmak ve Bizzat Noel Baba’nın yaşamış olduğu dünyaca ünlü Aziz Nikolas Adası’na  günü batırmak üzere yola çıkıyoruz. 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından adanın zirvesinde yer alan deniz fenerine ulaşıp hem 6. Yüzyıla tarihlenen büyük kilise kalıntılarını görebilir hem de belki de dünyanın en güzel gün batımlarından birisini izleyebilirsiniz.

 

7. GÜN: AZİZ NİKOLAS ADASI - TARZAN KOYU VE FETHİYE

Gemiler Koyu

Aziz Nikolas Adası’ndan demir aldıktan sonra Kahvaltının ardından yeşil ile mavinin kucaklaştığı Gemiler koyunda küçük bir yüzme molası veriyoruz. Berrak suları, sığ ve derin suları ile Gemiler Koyu Fethiye’nin en ünlü koylarından biri olup Kayaköy’e de 5 km uzaklıktadır. Yukardan izlendiğinde muhteşem bir de manzaraya sahiptir.

Tarzan Koyu

Tarzan Koyu’na yol almak için harekete geçiyoruz. Boncuklu olarak da anılan koya neden Tarzan adını verdiklerini görür görmez anlayacağınızdan şüphemiz yok. Yüksek yamaçlardan denizin dibine kadar inen yoğun çam ağaçlarıyla kaplı bu koy adeta yeşilin ve mavinin birbiri ile kucaklaştığı cennet koylardan bir tanesi. Ağaçlara bağlanan halatlara tutunarak siz de hem Jane’inizi arayabilir hem de serinlemek için kendinizi bu mavi sulara bırakabilirsiniz.

Fethiye

Öğleden sonra bu son yüzme molamızın ardından Fethiye Limanı’na doğru hareket ediyoruz. Mavi yolculuk tatilimiz bitmesin derken sonuna doğru gelmiş bulunuyoruz. Fethiye Muğla iline bağlı en ünlü turizm merkezlerinden bir tanesidir. Şirin mi şirin kapalı çarşısı hemen limana yürüme mesafesinde olan kral kaya mezarları ve de ünlü gece hayatı ile Fethiye tatilcilerin aradığı her şeyi sizlere sunmaktadır.

 Teknede alacağımız son akşam yemeğimizin ardından gece hayatını keşfetmek üzere Fethiye’nin barlar sokağına gidip, ülkemizin cennet koylarında geçirmiş olduğumuz bu haftayı ve dahası yeni edinmiş olduğumuz dostluklarımız şerefine kadeh kaldıracak ve doyasıya eğleneceğiz.

 

8. GÜN: FETHİYE

Birbirinden eşsiz cennet koylarda birlikte geçirdiğimiz bir haftanın ardından bu sabah turumuz Fethiye limanında sona eriyor. Teknemize ve birbirimize veda etmeden önce hep birlikte son kahvaltı masamıza oturup geçirdiğimiz rüya gibi haftamızı hatırlayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Aynı şartlarda (Fiyat - program) farklı yaş grupları ve özel gruplar için istenilen tarihlerde
6 - 8 - 10 - 12 -14 - 16 kişilik Mavi Yolculuk - Yat Turu Programları düzenlenebilmektedir.

Aven Camp ile Kamp turu

Aven Camp ile Kamp turuna çıktığınızda kamp hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aven Camp ile Kamp turuna çıkanlardan kamp yorumu, tavsiyesi, bire bir deneyimleri için kamp turu yorumlar sayfamıza göz atın.

Dilerseniz Otobüsle Avrupa Turlarımız için Haydi Avrupa'ya internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Otobüsle Avrupa Turu


Mavi yolculuk, mavi tur, Fethiye koyları, Marmaris koyları, tekne turu, kamp turu, Aven camp, Aven eti, otobüsle Avrupa turu, gulet tekne kiralama, ekonomik mavi tur, ekonomik mavi yolculuk, Göcek mavi tur, ucuz mavi yolculuk

İlkelerimiz doğrultusunda sürpriz hiç bir ücret alınmaz, istenmez...

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

ŞARTLAR – UYARILAR- BİLGİLENDİRMELER

Mavi Yolculuğumuza katılım için yaş sınırımız 18-39’dur.

Sıcak havaya bağlı rahatsızlığı olanların tura katılmaması önerilir.

Klima çalışma saatleri belirli saatlerde ve günde 6 saattir.

Dışardan tekneye yiyecek-içecek alınmamaktadır.

Tur başlangıç yeri Tekneye binildiği Fethiye Limanı olup bitiş yeri de yine Fethiye Limanıdır.

Ön ödeme yaptıktan sonra, ücretin geri kalan kısmı tur günü, tekneye binmeden ödenir.

Fiyatlara KDV dahildir.

7. Gün; kahvaltı sonrası tekneden ayrılacağımız gün hesap edilerek program 5 gün olarak verilmiştir.

Turumuz maksimum 16 kişilik teknede gerçekleştirilmektedir. Her bir tarih için kontenjanlarımız iki tekne ve en fazla 32 kişiliktir.

490 TL Ön ödeme geri kalanı tur günü tekneye binmeden ödenecektir.

Grup, Öğrenci ve Peşin ödeme için indirim uygulanmamaktadır. Fiyatlarımız promosyon fiyattır.