kamp turu

Kamp Alanında Hangi Aktiviteler Yapılır?

Kamp Alanında Hangi Aktiviteler Yapılır?

 

Kamp alanında hangi aktiviteler yapılır? Konusu kampı en keyifli ve verimli hale getirilmesinin yöntemlerini sunmaktadır. Günlük hayatın sorunları ve sıkıcılığından kurtulmak için yapacağınız kamp sizlere beklediğinizden daha fazla şey katacaktır. Kampta geçen her gününüz yeni bir şeyler öğrenerek eğlenceli zamanları barındırmaktadır. Kampın sizlere farklılık yaratacak faaliyetleri;

 

1.       Çadır oyunları: Kamp içinde normal hayatta unutulmaya yüz tutan oyunları yeniden canlandıra bilirisiniz. Çadırda enerjiyi artıran oyunlar arasında, masal anlatma, sessiz sinema, kâğıt oyunları ve daha birçok oyun yer almaktadır. Ayrıca oyunlar grup halinde oynanarak eğlence ve sohbet tavan yapacaktır.

 

2.       Spor ve yürüyüşler yapmak: Kamp alanında ister grup halinde ister bireysel olarak temiz havayı içinize çekerek sporunuzu yapabilirsiniz. Takımlar kurarak karşılıklı futbol, voleybol vb. spor müsabakaları yapabilirsiniz. Kısa ve uzun mesafe yürüyüşler yaparak manzara ve doğayı gezerek görebilirsiniz.

 

3.       Su sporları yapmak: Kamp alanında hangi aktiviteler yapılır? Konusunda kampın göl, deniz ve akarsu yakınlarında olmasının faydalarını kullanabilirsiniz. Suyun durumuna göre yüzme, dalma ve kano kullanma gibi aktiviteleri yerine getirerek spor ile eğlenceyi bir araya getire bilirisiniz.

 

4.       Müzik yapmak ve yemek hazırlamak: Kampta bulduklarınız yiyecekler ile kendinize özgü yemekler yapabilir, yeni lezzetler çıkarabilirsiniz. Ayrıca kampların vazgeçilmezi olan kamp ateşi başında müzik yaparak, şarkılar söyleyebilir canlı bir eğlence düzenleye bilirisiniz.

 

5.       Doğayı gözlemlemek ve incelemek: Kamp süresi boyunda doğal yaşamda bulunan canlıları gözlemleyebilir ve onların yaşamını inceleyerek bilgileri bizzat yerinde öğrenebilirsiniz.

 

6.       Yiyecek elde etmek: Kampta günlük ihtiyaçlarınızı giderecek yiyecekler bulmayı öğrenerek, balık tutabilir, doğal meyve toplayabilir ve doğanın sunmuş olduklarını kullanma becerisi elde edersiniz. Kamp alanında hangi aktiviteler yapılır? İlgili olarak bir tür hayat becerisi kazanmanıza yardım eder.

 

7.       Kitap okuma ve derin sohbet etmek: Sessizlik ve sakinliğin içerisinde kitabınızı anlayarak verimli bir şekilde huzur içinde okuyabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile derin sohbetler gerçekleştirir, yeni tanıştıklarınız ile kültür alışverişi yapabilirsiniz.

 

8.       İzcilik faaliyeti: Kampın kattığı en büyük yenilikler içine hayatta kalabilme adına iz sürebilme, pusula, yıldız ve doğal olaylar ile yön bulma becerileri ekleyebilirsiniz.

 

9.       Keşif yapma: Kamp yerinden çıkarak yeni yerlere giderek görebilir, çok gezen çok bilir sloganı ile yerinde bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

10.   Yapı oluşturma: Kampta ihtiyaç veya zevke göre küçük yapıları oluşturulabilirsiniz. Doğada bulunacaklar yardımı ile bir sandalye, salıncak, gölgelik gibi yapılar oluşturup keyifle kullanabilirsiniz.

 

Kamp alanında hangi aktiviteler yapılır? Konusuna getirdiğiniz açıklık ile doğayı içinizde hissedecek, sizleri sıkıştırıp kalan dört duvar arasından kurtulacak ve tüm güzellikleri yerinde göreceksiniz. Kamp aktiviteleri ile maceraların yanı sıra yeni deneyimler sizlere öğretecektir. Tatil günü, yeri ve masrafı konusunda uzaklaşarak gönlünüze göre keyifli tatil geçireceksiniz.

 

 

 

 

 

Anahtar kelimeler:

 

çadırlı kamp turu, kamp turu, çadır kampı, Akdeniz çadır kampı, kamp yerleri, kamp alanları, Aven camp, kampçılık, çadır kampı turu, kamp nasıl yapılır, camp, outdoor tur, yaz kampı, gençlik kampı

Makaleyi paylaş