BUTİK MAVİ YOLCULUK

Mavi Yolculuk - Yat Turu  - Fethiye Göcek

Bu müthiş kamp sadece

2690 TL

Fiyata Dahil Olanlar

4 GECE double ya da twın yataklı özel banyo ve tuvaletli kabinlerde konaklama

Kaptan, özel aşçı ve de güverte personelinden oluşan mürettebat ve hizmetleri

Kahvaltı, öğle yemeği, Akşam yemeği dahil Tam pansiyon tatil

Her gün atıştırmalıklar eşliğinde beş çayı

Günlük 6 saat klima kullanımı

Yemekler esnasında su ikramı

Ücretsiz ve sınırsız kablosuz internet hizmeti

Tüm liman çıkış prosedürleri ve çıkış ücretleri

Tüm kullanım suyu ve yakıt giderleri

Okey, tavla ve kâğıt gibi masa oyunları

Zorunlu seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm içki ve içecekler (teknenin barından satın alınacaktır)

İsteğe bağlı olarak personel bahşişleri

Ören yeri giriş ücretleri

Açıkça dahil olduğu belirtilmeyen tüm aktiviteler ve kişisel harcamalar.

Gezilecek Yerler

Konaklanacak Yerler

Tur Özellikleri

Türkiye’nin en güzel mavi yolculuk rotası

Standart üstü gulet tekne

Zengin menü kahvaltı ve yemekler

Fethiye ve barlar sokağı etkinliği

3 gece teknede parti

Sürpriz ücret yok

Yarışmalar

Su sporları

Ücretsiz ve şifresiz Wifi hizmeti

Su altı ve su üstü ücretsiz fotoğraf - video çekimleri

Yaş sınırı olmayan 4 farklı tarih

8-10-12-14-16 kişilik aynı şartlarda özel mavi turlar

Gruplara özel indirimler

Sadece 490 TL ödeme ile kesin kayıt ve kalanı tur günü ödeme

7-24 Danışmanlık hizmeti

Mavi Yolculuk / 4 Gece - 5 gün / Fethiye - Göcek - Fethiye / 4 tarihte 18-39 Yaş - 2 tarihte yaş sınırı yok / 16 kişilik Konforlu Gulet Tekne / Unutulmaz bir deneyim / 1 Mart'a kadar erken kayıt 2690 TL

BUTİK MAVİ YOLCULUK

12 HAZİRAN - 16 HAZİRAN 2021 (18-39 Yaş)

16 HAZİRAN 2021- 20 HAZİRAN 2021 (yaş sınırı yok) 

26 HAZİRAN - 30 HAZİRAN 2021 (18-39 Yaş)

1-4 Eylül 2021 (18-39 Yaş)

11 EYLÜL - 15 EYLÜL 2021 (18-39 Yaş)

15 EYLÜL - 19 EYLÜL 2021 (yaş sınırı yok)

*Kızıl Ada *Tarzan Koyu *Kelebekler Vadisi *Ölüdeniz Aziz *Nikolas Adası *Tersane Koyu *Ağa Limanı *Sarsala Koyu *Kleopatra Hamamı *Bedri Rahmi Koyu

1. GÜN
FETHIYE-GÖCEK KOYLARI (KIZIL ADA – TARZAN KOYU)

Mavi yolculuk maceramız tekne turizmi için çok önemli bir yere sahip olan Fethiye limanından başlıyor! Tüm hazırlıklarımızın ardından öğleden sonra saat 15’te teknemize giriş. Giriş işlemleri gerçekleştirip bir hafta boyunca unutulmaz bir mavi yolculuk tatili paylaşacağımız yol arkadaşlarımızda tanışıp, hoş geldiniz kokteyli eşliğinde kısa bir bilgilendirmenin ardından halatlarımızı çözerek maviliklere yelken açıyoruz.

Kızıl ada

Rotamız Kızıl ada. Kızıl Ada adını güneşin öğleden sonraki konumundan dolayı adanın renini tamamen kızıla çalmasından dolayı almıştır. Ada tertemiz suları ve minik kumsalları ile hem günübirlik hem de mavi yolculuk yapan teknelerin vazgeçilmez rotalarından birisidir.

Tarzan Koyu

Kızıl Adadaki ilk yüzme molamızın ardından rotamızı Tarzan koyuna çeviriyoruz. Boncuklu olarak da anılan koya neden Tarzan adını verdiklerini görür görmez anlayacağınızdan şüphemiz yok.

Yüksek yamaçlardan denizin dibine kadar inen yoğun çam ağaçlarıyla kaplı bu koy adeta yeşilin ve mavinin birbiri ile kucaklaştığı cennet koylardan bir tanesi. Ağaçlara bağlanan halatlara tutunarak sizde hem Jane’inizi arayabilir hem de serinlemek için kendinizi bu mavi sulara bırakabilirsiniz. Bugün Tarzan koyunda geceliyoruz.

2. GÜN
KELEBEKLER VADİSİ – ÖLÜDENİZ - AZİZ NİKOLAS ADASI

Kelebekler Vadisi       

Mavi Yolculuğumuz Kelebekler Vadisi ile devam ediyor. Sabah kahvaltımızın ardından bölgenin en merak edilen ve bozulmamış doğasıyla hergün birçok ziyaretçi ağırlayan Kelebekler vadisine doğru yola koyuluyoruz. Kelebekler vadisi depremlerle oluşmuş ve 54 farklı çeşit endemik kelebeğin bulunduğu muhteşem doğasıyla sizleri büyüleyecek yerlerden bir tanesi. Dileyen misafirlerimiz yaklaşık 30 dakika süren bir yürüyüşle kanyonun sonunda bulunan minik şelaleye kadar yürüyüp vadiyi keşfe çıkabilir.

Ölüdeniz

Mavi Tur programımızın en can alıcı yerlerinden biri de meşhur Ölüdeniz. Kelebekler Vadisi’nin ardından dünyaca ünlü Ölüdeniz plajına doğru çapamızı denizden alarak hareket ediyoruz. Ölüdeniz hem yüzmek hem de dünyanın 1 numaraları yamaç paraşütü yapılan destinasyonu olması nedeniyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

Dilerseniz siz de ekstra olarak düzenlenen yamaç paraşütü turuna katılabilir, ünlü Baba dağından profesyonel bir pilot eşliğinde Ölüdeniz semalarında unutulmaz bir yamaç paraşütü turu gerçekleştirebilirsiniz. Ölüdeniz her yıl yaklaşık 55bin kişinin yamaç paraşütü yaptığı dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezidir. Bu vesileyle de Ölüdeniz Belcekız sahili Avrupa’nın en çok fotoğraflanan sahili olma unvanına sahiptir.

Aziz Nikolas Adası

Tüm bu aktivitelerin ardından öğleden sonra muhteşem günbatımını izlemek, tarihi kalıntılar arasında gezinti yapmak ve Bizzat Noel babanın yaşamış olduğu dünyaca ünlü Aziz Nikolas Adası’na günü batırmak üzere yola çıkıyoruz. 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından adanın zirvesinde yer alan deniz fenerine ulaşıp hem 6. Yüzyıla tarihlenen büyük kilise kalıntılarını görebilir hem de dünyanın en güzel gün batımlarından birisini izleyebilirsiniz.

3. GÜN
AZİZ NİKOLAS ADASI (GEMİLER ADASI) - TERSANE ADASI - AĞALİMANI - SARSALA KOYU

Tersane Koyu

Sabah erken saatlere çapalarımızı çekerek rotamızı hem yabancı hem de yerli sosyetenin yatlarıyla mutlaka uğradıkları Göcek koylarına doğru çeviriyoruz.

İlk durağımız; Tersane koyu. Tersane Adası olarak da bilinen koy  Fethiye Körfezinde en büyük adadır. 100 m uzunluğunda derin bir kanal, bu adalara girişi sağlar. Yaz limanı olarak da bilinen adanın doğu tarafında korunaklı koylar bulunmaktadır.

Tarihi kaynaklara göre Tersane Adalarına Telandria denilirdi. Karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı bulunmaktadır. Bu adalar, Bizans döneminde Fethiye Körfezi’ndeki denizciler için en güvenli sığınak durumundaydı, Bununla birlikte hem yeni gemi yapımı hem de Roma ve Osmanlı donanmasının bakım için demirledikleri tarihi bir tersaneden adını almaktadır.

Ağa Limanı

Daha sonraki durağımız Ağalimanı. Fethiye Körfezi’ndeki Kurtoğlu Burnu’nun ucuna yakın bir yerde, Ağa Limanı’nın ikiz koylarında demir atmak denizciler için son derece cezbedicidir.

Doğa ile iç içe olmanızı, dinlenmenizi, yüzmenizi, balık tutmanızı veya sahilde uzun bir yürüyüş yapmanızı sağlar. Deniz burada çok temizdir bu koyumuzda su sahile yakın bir sualtı kaynağından dolayı oldukça serindir. Denizciler tarafından yüzme ya da geceleme için tercih edilen en ideal koylardan bir tanesidir.

Sarsala Koyu

Ağalimanı sonrası Sarsala Koyu’na geçiyoruz. Mavi Yolculuk macerasına devam ediyoruz. Doğal korunaklı bir liman olan Sarsala Uzun bir taşlı plajı, çam ormanı kaplı tepelerle çevrili ormanlık bir vadinin bulunduğu cazip bir konumdadır.

Osmanlı İmparatorluğu zamanında Mısır Valisi’nin yazlık sarayının burada olduğu rivayet edilir. Hem doğa yürüyüşü yapmak hem de gün batımını seyretmek için ideal koylarımızdan bir tanesi olan Sarsala aynı zamanda geceleme yapacağımız koydur.

4. GÜN
SARSALA - KLEOPATRA HAMAMI - BEDRİ RAHMİ KOYU - FETHİYE

Kleopatra Hamamı

Sabahın erken saatlerinde Sarsala koyundan demir alan teknemiz yine bölgenin en uğrak koylarından birisi olan Kleopatra hamamına doğru yola çıkmaktadır.

Kahvaltımızı yapacağımız yer de olan Kleopatra Hamamı söylenceye göre Cleopatra ve o dönemde büyük aşk yaşadığı büyük komutan ve Roma Kralı Mark Antony ile birlikte bir yaz tatilini geçirmek için bu bölgeye gelmişler ve tam olarak bugün demirlediğimiz bu koylarda yüzmüşlerdir.

Kleopatra hamamı olarak adlandırılan bu roma hamamının sıcak suyu adada var olan ve volkanik aktivitelerle oluşan termik sulardan sağlanmaktadır ayrıca adanın diğer tarafında bir de krater gölü bulunmaktadır. Bu koyumuza araç ulaşımının olmaması ayrıca burayı eşsiz kılan bir diğer özelliğidir.

Bedri Rahmi Koyu

Öğleden sonra yine hem tertemiz suları ile meşhur hem de yakın tarihimizi ilgilendiren büyük sanatçılarımızdan birinin adıyla anılan Bedri Rahmi koyuna doğru yelken alıyoruz.

Edebiyatımızın ve de resim sanatımızın saygın ustalarından Bedri Rahmi 1974 yılında arkadaşları ile bu koylarda tekne turu yaptığı günlerde bugün hala görünen o meşhur balık figürünü kayalıklardan birisine resmetmiştir günden sonra bölge halkı Taşyaka koyu olarak da bilinen bu koyu Büyük ustanın anısına Bedri Rahmi koyu olarak anmaya başlamıştır.

Fethiye

Mavi Turumuzun yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Akşamüzeri Fethiye’ye doğru hareket ediyor ve limana demirliyoruz. Fethiye Muğla iline bağlı en ünlü turizm merkezlerinden bir tanesi olup, şirin mi şirin kapalı çarşısı hemen de ünlü gece hayatı ile tatilcilerin aradığı her şeyi sizlere sunmaktadır.

Teknede alacağımız son akşam yemeğimizin ardından gece hayatını keşfetmek üzere Fethiye’nin barlar sokağına gidip, ülkemizin cennet koylarında geçirmiş olduğumuz mavi yolculuk turumuzun ve dahası yeni edinmiş olduğumuz dostluklarımız şerefine kadeh kaldıracak ve doyasıya eğleneceğiz.

5. GÜN
FETHİYE

Birbirinden eşsiz cennet koylarda birlikte geçirdiğimiz 4 Günün ardından bu sabah turumuz Fethiye Limanı’nda sona eriyor. Teknemize ve birbirimize veda etmeden önce hep birlikte son kahvaltı masamıza oturup mavi turumuzun anılarıyla turumuzu sonlandırıyoruz.

Aynı şartlarda (Fiyat - program) farklı yaş grupları ve özel gruplar için istenilen tarihlerde 6 - 8 - 10 - 12 -14 - 16 kişilik Mavi Yolculuk - Yat Turu Programları düzenlenebilmektedir. 


Aven Camp ile Kamp turu

Aven Camp ile Kamp turuna çıktığınızda kamp hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aven Camp ile Kamp turuna çıkanlardan kamp yorumu, tavsiyesi, bire bir deneyimleri için kamp turu yorumlar sayfamıza göz atın.

Dilerseniz Otobüsle Avrupa Turlarımız için Haydi Avrupa'ya internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Otobüsle Avrupa Turu


Mavi yolculuk, mavi tur, Fethiye koyları, Marmaris koyları, tekne turu, kamp turu, Aven camp, Aven eti, otobüsle Avrupa turu, gulet tekne kiralama, ekonomik mavi tur, ekonomik mavi yolculuk, Göcek mavi tur, ucuz mavi yolculuk, Fethiye mavi yolculuk

İlkelerimiz doğrultusunda sürpriz hiç bir ücret alınmaz, istenmez...

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.


ŞARTLAR – UYARILAR- BİLGİLENDİRMELER

Mavi Yolculuğumuza katılım için yaş sınırımız 18-39’dur.

Sıcak havaya bağlı rahatsızlığı olanların tura katılmaması önerilir.

Klima çalışma saatleri belirli saatlerde ve günde 6 saattir.

Dışardan tekneye yiyecek-içecek alınmamaktadır.

Tur başlangıç yeri Tekneye binildiği Fethiye Limanı olup bitiş yeri de yine Fethiye Limanıdır.

Ön ödeme yaptıktan sonra, ücretin geri kalan kısmı tur günü, tekneye binmeden ödenir.

Fiyatlara KDV dahildir.

7. Gün; kahvaltı sonrası tekneden ayrılacağımız gün hesap edilerek program 5 gün olarak verilmiştir.

Turumuz maksimum 16 kişilik teknede gerçekleştirilmektedir. Her bir tarih için kontenjanlarımız iki tekne ve en fazla 32 kişiliktir.

 

1 Mart'a kadar 2690 TL

1 Mart - 1 Haziran arası 2890 TL

1 Haziran Sonrası 3090 TL 

490 TL Ön ödeme geri kalanı tur günü tekneye binmeden ödenecektir.